Nejlehčí aktovky a batohy pro prvňáčky

Pokud jste již rozhodnuti, jestli vybrat školní batoh nebo aktovku pro prvňáčka, přichází na řadu volba modelu. V současnosti mají děti velké množství pomůcek, které dost váží, takže jedním z kritérií výběru je hmotnost aktovky. Platí čím lehčí, tím lepší, ale nezapomínejte i na ostatní parametry, především musí aktovka dítěti sedět.

Uvádíme aktovky a batohy pro prvňáčky seřazené od nejlehčích po nejtěžší.

Školní batoh Baagl Airy – 0,65 kg – 20 l

Airy je super lehká řada školních batohů pro prvňáčky. Batoh má jednu přehlednou komoru opatřenou kapsou u zad pro těžší předměty, dostatek reflexních prvků i jednoduché magnetické zapínání.

Aktovka Baagl Shelly – 0,9 kg – 23 l

Shelly je nejnovější řada velice lehkých aktovek od Baaglu. Hmotností odpovídá batohům, ale bytelnou konstrukcí s velkou kapsou zase aktovkám. Ideální kombinace. Je to nejlehčí aktovka v naší nabídce.

BAAGL Školní aktovka Shelly Tukan

Školní batoh Topgal Endy – 0,9 kg – 21 l

Endy je školní batoh Topgal pro drobné prvňáčky. V tomto provedení naleznete oblíbený motiv Minecraft nebo batoh s jednorožcem pro prvňačky.

Batoh minecraft vojenský Topgal ENDY 21016 B

Školní batoh Topgal Bazi – 0,9 kg – 20 l

Bazi je nejnovější řada školních batohů Topgal. Je navržen s ohledem na nízkou hmotnost, ale současně je vhodný pro vyšší prvňáčky než Endy. Aktuálně je dostupný ve dvou motivech.

Školní batoh s melounem Topgal BAZI 21003 G

Školní batoh Step by Step GRADE – 0,95 kg – 22 l

Školní batoh Grade je nejlehčí řadou aktovek a batohů značky Step by Step. Batohy jsou vybaveny propracovaným zádovým systémem, který zajistí, že záda školáka jsou namáhána mnohem méně než je běžné při stejné zátěži. Záruka 4 roky.

Školní batoh Step by Step Grade

Aktovka Step by Step CLOUD – 0,99 kg – 19 l

Plnohodnotná aktovka Step by Step CLOUD váží necelý 1 kg. Aktovka je vybavena nastavitelným zádovým systémem s odnímatelným bederním pásem, takže rozloží váhu mezi bedra a ramena, což zajistí menší únavu a pohodlnější nošení. Záruka 4 roky.

Aktovka Step by Step CLOUD

Školní batoh Topgal Coco – 1,02 kg – 23 l

Topgal Coco je řada batohů oblíbená napříč všemi designovými motivy. Batoh je se svojí hmotností kolem 1 kg stále velice lehoučký, ale má dostatečný objem nejen pro první ročníky.

Pestrý školní batoh  Topgal COCO 21006 G

Aktovka Topgal Bebe – 1,08 kg – 20 l

Bebe je jediná řada aktovek pro prvňáčky od Topgalu, který spíše preferuje batohy. Je určena těm úplně nejmenším prvňáčkům. Hmotností lehce přes 1 kg je aktovka stále velice lehká.

Aktovka s dinosaury Topgal BEBE 21012 B

Aktovka Baagl Zippy – 1,1 kg – 18 l

Zippy od Baaglu je velice oblíbený typ aktovky, mezi které patří bestseller Zippy Panda nebo Zippy TeriBear, jejíž prodej podporuje nadaci Terezy Maxové.

BAAGL Školní aktovka Zippy Panda

Aktovka Step by Step 2V1– 1,2 kg – 19 l

Step by Step 2V1 je aktovka, která se po vyjmutí zpevňujících šablon změní na batoh. Stejně jako všechny ostatní aktovky Step by Step je opatřena propracovaným zádovým systémem a díky kvalitním materiálům i top zpracování nabízí záruku 4 roky.

Aktovka / batoh Step by Step 2V1

Aktovka Baagl Klasik – 1,2 kg – 18 l

Klasik je typická řada aktovek od Baaglu. Aktovky mají dostatečný objem, stále hezkou váhu a klasické otevírání. Aktovky jsou v hezký designech pro holky i kluky.

BAAGL Školní aktovka Truck

Aktovka Step by Step SPACE – 1,25 kg – 20 l

Aktovka SPACE je nejrobustnější aktovkou Step by Step. Váží sice přes 1 kg, ale díky propracovanému zádovému systému s odnímatelným bederním pásem to žádnému školákovi ani nepřijde. Záruka 4 roky.

Aktovka Baagl Ergo – 1,35 kg – 19 l

Ergo je moderní řada aktovek od Baaglu s velice pohodlným zádovým systémem. Aktovky jsou vybaveny unikátním způsobem otevírání s magnetickým zámkem, který se prvňáčkům snadno ovládá.

BAAGL Školní aktovka Ergo Koala

Jsou školní batohy nebo aktovky s váhou 650 gramů skutečně nejlehčí na trhu?

Nejsou, ale už je to velmi blízko. V této váhové kategorii je potřeba dávat pozor, aby nedocházelo ke kompromisům v kvalitě provedení nebo ve vlastnostech aktovky. Tyto aktovky mají často objem kolem 15 – 16 litrů, což už nemusí být dostatečné, nižší uvedenou nosnost (nejsou tak bytelné) a dbát je potřeba především na dostatečné polstrování a ergonomii. Aktovky v našem žebříčku u nás na eshopu najdete a můžete si být jisti, že prošli certifikací, která zajišťuje dostatečnou ergonomii a polstrování.

Nákupní košík