Nejlehčí aktovky a batohy pro prvňáčky

Pokud jste již rozhodnuti, jestli vybrat školní batoh nebo aktovku pro prvňáčka, přichází na řadu volba modelu. V současnosti mají děti velké množství pomůcek, které dost váží, takže jedním z kritérií výběru je hmotnost aktovky. Platí čím lehčí, tím lepší, ale nezapomínejte i na ostatní parametry, především musí aktovka dítěti sedět.

Uvádíme aktovky a batohy pro prvňáčky seřazené od nejlehčích po nejtěžší.

Aktovka Baagl Shelly – 0,9 kg – 23 l

Shelly je nejnovější řada velice lehkých aktovek od Baaglu. Hmotností odpovídá batohům, ale bytelnou konstrukcí s velkou kapsou zase aktovkám. Ideální kombinace. Je to nejlehčí aktovka v naší nabídce.

BAAGL Školní aktovka Shelly Tukan

Školní batoh Topgal Endy – 0,9 kg – 21 l

Endy je školní batoh Topgal pro drobné prvňáčky. V tomto provedení naleznete oblíbený motiv Minecraft nebo batoh s jednorožcem pro prvňačky.

Školní batoh minecraft vojenský Topgal ENDY 21016 B

Školní batoh Topgal Bazi – 0,9 kg – 20 l

Bazi je nejnovější řada školních batohů Topgal. Je navržen s ohledem na nízkou hmotnost, ale současně je vhodný pro vyšší prvňáčky než Endy. Aktuálně je dostupný ve dvou motivech.

Batoh s motivem melounu a přívěskem! Topgal BAZI 21003 G

Školní batoh Topgal Elly – 0,9 kg – 23 l

Řada Topgal Elly je velice oblíbenou, především díky absolutně nejoblíbenějšímu batohu Topgal Elly Minecraft. Batoh je proti předchozím řadám malinko větší, takže vydrží klidně až do 5. třídy.

Školní batoh Topgal ELLY 19014 B - Minecraft

Školní batoh Topgal Coco – 1,02 kg – 23 l

Topgal Coco je řada batohů oblíbená napříč všemi designovými motivy. Batoh je se svojí hmotností kolem 1 kg stále velice lehoučký, ale má dostatečný objem nejen pro první ročníky.

Černý školní batoh s barevnými kytičkami Topgal COCO 21006 G

Aktovka Topgal Bebe – 1,08 kg – 20 l

Bebe je jediná řada aktovek pro prvňáčky od Topgalu, který spíše preferuje batohy. Je určena těm úplně nejmenším prvňáčkům. Hmotností lehce přes 1 kg je aktovka stále velice lehká.

Jednokomorová aktovka s dinosaury a blikačkou Topgal BEBE 21012 B

Aktovka Baagl Zippy – 1,1 kg – 18 l

Zippy od Baaglu je velice oblíbený typ aktovky, mezi které patří bestseller Zippy Panda nebo Zippy TeriBear, jejíž prodej podporuje nadaci Terezy Maxové.

BAAGL Školní aktovka Zippy Panda

Aktovka Baagl Klasik – 1,2 kg – 18 l

Klasik je typická řada aktovek od Baaglu. Aktovky mají dostatečný objem, stále hezkou váhu a klasické otevírání. Aktovky jsou v hezký designech pro holky i kluky.

BAAGL Školní aktovka Truck

Aktovka Baagl Ergo – 1,35 kg – 19 l

Ergo je moderní řada aktovek od Baaglu s velice pohodlným zádovým systémem. Aktovky jsou vybaveny unikátním způsobem otevírání s magnetickým zámkem, který se prvňáčkům snadno ovládá.

BAAGL Školní aktovka Ergo Koala

Jsou aktovky s váhou 900g skutečně nejlehčí na trhu?

Nejsou. Na českém trhu nalezneme i aktovky s hmotností pod 700g, ale už zde dochází ke značným kompromisům. Tyto aktovky mají objem kolem 15 – 16 litrů, nižší uvedenou nosnost (nejsou tak bytelné) a především mají mnohdy méně polstrování. Při celkovém zatížení aktovky je rozdíl 200 g již minimální, ale ošizené polstrování popruhů a zad je citelné a za tu úsporu nestojí. Navíc objem je až o třetinu menší a pro dítě je problém naskládat do aktovky vše potřebné.